Philips Sonicare ProtectiveClean 6100 arvustus

Mõni aeg tagasi avanes mul võimalus järele proovida Philips Sonicare ProtectiveClean 6100 elektrilist hambaharja. Ma polnud kunagi varem elektrilist hambaharja kasutanud ning seega oli huvi mul selle võrra suurem.

photostudio_1538322860235


Philips Sonicare ProtectiveClean 6100 komplektis on:

 • 1 Sonicare´i hambaharja käepide
 • 2 hambaharjapead W2 Optimal White (tavasuurus)
 • 1 laadimisalus
 • 1 jäik reisivultar
 • 2 hügieenilist reisikorki

Miks Philips Sonicare ProtectiveClean 6100 eriline on?

 • Tegemist on nö nutikal tehnoloogial põhineva hambaharjaga, mis on eriline tänu oma Sonic-tehnoloogiale.
 • Hambaharja kiire vibreerimine (kuni 62 000 harjaliigutust minutis) muudab hambapasta kattu lõhustavaks vahuks, suunates vahumullid sügavale hammaste vahele ja igemepiirile, mis tagab võrreldes tavalise hambaharjaga parema puhtuse.
 • Kolme erineva režiimiga täiustatud Sonicare hambaharjal on kolm režiimi: puhastusrežiim Clean, hammaste pinnaplekkide eemaldamiseks mõeldud režiim White ja igemete eest hoolitsemiseks mõeldud Gum Care režiim.
 • Seadmel nö nutikas tehnoloogia, mis annab pulseeriva heliga märku, kui hammastele ja igemetele liiga tugeva harjamisega liiga teed.
 • Tänu seadme BrushSync tehnoloogiale annab hambahari märku ka sellest, millal on õige aeg harjapead vahetada.

photostudio_1538322996970
Hambahari, nagu pildilt näha on, näeb päris stiilne välja. Tumesinine ja hõbedat tooni detailid moodustavad ideaalse värvilahenduse ning valged led-tuled ainult täiustavad seda kombinatsiooni. Kui tumesinine ei ole esimene valik, siis saadavad on ka teisi värvitoone (valge, must ja heleroosa) .
Valged led-tuled annavad märku sellest, mis reziim ning puhastamise intensiivsusaste on. Roheline led-tuli vilgub, kui vaja patareisid laadida ning oranz, kui vaja vahetada hambaharjapead.

photostudio_1538323096259
Nagu ma eelmises lõigus mainisin, siis hambaharjal on kolm harjamisreziimi:

 • Puhastamine (2-minutline reziim)
 • Valgendamine (2 minutit ja 30 sekundit kestev reziim)
 • Igemete hooldus (3 minutiline reziim)

Lisaks kolmele erinevale reziimile, on hambajarjal ka kolm intensiivsusastet. Optimaalse tulemuse saavutamiseks (olenevalt reziimist), soovitatakse kasutada hambaharja poolt automaatselt valitud harjamise instensiivsusastet.
Kuna komplektis on kaks ühesugust harjapead, siis mõnikord võib juhtuda, et harjased võivad kaaslasega segamini minna. Loodetavasti seda ei juhtu, aga kui peaks, siis hambahari saab aru, kelle harjapea ühendatud on. Hambahari jätab meelde, millist reziimi millise harjapeaga viimati kasutati. Jama on siis, kui mõlemad kasutajad eelistavad samasugust seadistust. Siit minu mõte- äkki võiks harjapead olla kuidagi ka välimuselt eristatavad? Näiteks võiks olla värviline joon või erinev sümbol harjapeal, et saaks aru, kelle oma see on.

photostudio_1538323129276
Philips Sonicare ProtectiveClean 6100 sobib kasutamiseks ka siis, kui on breketid või hambaparandused olnud (plommid, kroonid, laminaadid).
Philips Sonicare´il on andur, mis mõõdab harjamissurvet. Kui surve on hammastele liiga tugev, siis hambahari annab kohe märku, et peaks survet vähendama. Hambahari annab liiga tugevast survest märku tuntavalt erineva vibratsiooniga. Ma alguses olin selle puhul skeptiline, et kas ma ikka saan aru või tunnen märguande ära, kuid ma ei pidanud muretsema. Erinev vibratsioon on koheselt tunda harjamises ehk siis ka hammastel ja igemetel.
Lisaks surveandurile on Philips Sonicare ProtectiveClean 6100 ka taimer, Quadpacer, mis annab märku, kui harjamispiirkonda peaks muutma. Quadpacer annab märku umbes iga 30 sekundi järel lühikese helisignaaliga ja hetkelise pausiga. Nii saavad kõik hambad võrdselt tähelepanu.

photostudio_1538322996970
Philips Sonicare ProtectiveClean 6100 lubab hambaid valgendada ühe nädalaga. Mina märkasin, et hambad on valgemaks läinud juba paari kasutamiskorra järel. Sellest ka järeldus, et üksnes valgendavast hambapastast ei piisa kui soovid hambaid valgemaks muuta. Väga oluline osa on ka hambaharjal.
Aku kestab Philips Sonicare ProtectiveClean 6100 väga hästi. Alles pärast kolme nädalat kasutamist hakkas roheline tuluke vilkuma, mis siis andis märku, et oleks vaja laadida. Kui kasutajaid on kaks, siis kardan, et hambahari tahab laadimist varem kui 3 nädala möödudes.
Ainus asi, mis mind natuke häirib on see, et reisivultar ei toimi päris nii nagu võiks. Nimelt ei püsi selle lukustusklambrike kinni. Ükskõik, kui tugevalt või mis tahes nurga alt selle kinni ei paneks, on see sekund hiljem jälle lahti. Ma arvan, et ainult mulle sattus õrna kinnitusega reisivultar ning teistel on see töökorras.

photostudio_1538323160115
Mul puudub võrdlusmoment teiste elektriliste hambaharjadega, kuid ma võin täpselt öelda, et Philips Sonicare ProtectiveClean 6100 meeldib mulle väga. Seda on kerge kasutada, see on tõhus ja ilus täiendus minu vannitoa riiulile.
Kas ma soovitaksin Philips Sonicare ProtectiveClean 6100 ka teistele? Lühidalt öeldes, jah, soovitaksin 🙂
Kas sa oled elektrilisi hambaharju kasutanud? Millised on sinu muljed? Jäta oma vastus mulle kommentaaridesse.
Kui teil on küsimusi või kommentaare, ärge kõhelge neist mulle kommentaarides teada anda.
Samuti ärge unustage vajutada “meeldib” ning jälgida mu blogi, mu Bloglovin´ lehte, Twitterit, Facebook lehte ja Instagrami, et te ei magaks maha uusi postitusi. Võite pilgu peale visata ka mu Pinterestile. Kui teil on olemas ka Snapchat, lisage mind- Adryanawp.
Tänan lugemast,
Adryana

2 thoughts on “Philips Sonicare ProtectiveClean 6100 arvustus

 1. Hei! Ma lugesin huviga su postitust, aga mulle jäi natuke segaseks millise tehnoloogia abil seee hambahari täpsemalt hambaid valgendab?
  Elektrilist hambaharja olen varem omanud küll, aga sellist valgendavat küll mitte. 😀

  Liked by 1 person

  • Tere! 😊
   Mul on rõõm kuulda, et sulle meeldis mu postitus!
   Valgendava efekti saladus peitub hambaharjapeas. Harjapea sisemised harjased on tihedamalt koos ning tänu sellele see puhastabki hambaid paremini. Lisaks harjakeste tihedusele aitab valgendamisele kaasa kuni 62000 harjaliigutust minutis. 62000 liigutust on siis kõige suurema intensiivsusastmel. Hambapasta vahutab mõnusasti ning ka kõik hambavahed saavad puhtaks. 😊

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s